Flyers 5, Penguins 2: Ez Travis Konecny világa, mi csak benne élünk

A Flyers szombat este úgy nézett ki, hogy kettőből kettőt korán elvisz az államon átívelő rivális Pittsburghből. Alain Vigneault egy kiváló szezonkezdő győzelem után változatlan felállást állított össze erre a mérkőzésre.

Első harmad

Az első harmad első perceiben a Penguins játszott jobban, néhány lövést leadott Carter Hartra és zónaidőt alakított ki. Ettől függetlenül mindkét csapatnak eltartott egy darabig, mire igazán beindult, ami várható is volt, hiszen ilyen korán kezdődik egy furcsa szezon, korlátozott edzőtáborral.

Amikor azonban sikerült, a Pittsburgh nőtt bele először a játékba, hat percig egyetlen kapura lövés nélkül hagyva a Flyerst. Rá is ütöttek, Brandon Tanev hagyta Ivan Provorovot a csípőjét fájlalva, Sam Lafferty pedig magas ütést mért Scott Laughtonra, ami Oskar Lindblom megtorlását eredményezte.

Röviddel ezután a fizikalitásból kialakult káoszban a Flyers emberelőnybe került, mivel a Pittsburghnek túl sok embert kellett a jégen hagynia. Ebből néhány másodpercre rövid 5 a 3 elleni emberelőny lett, mivel Claude Giroux-t megbuktatták, majd az ezt követő emberelőnyben Travis Konecny talált a hálóba Jake Voracek keresztlabdájára. Konecny közel ellentmondást nem tűrően állt Tristan Jarry távoli kapujához, és könnyedén betalált az üres kapuba. Ez volt a Flyers első kapura lövése, és ezt ki is használták!

Röviddel ezután Carter Hart fantasztikusan megállította Evan Rodrigues-t, amikor a Penguins kettő az egy ellen játszott, és az átmenetben a Flyers megduplázta előnyét. Tristan Jarry kapuja körül nagy volt a forgalom, amikor a Flyers ellentámadásba lendült, és a végén Travis Konecny a kavarodás közepette beverte a korongot, ezzel megszerezve második gólját a mérkőzésen. Összesen négy lövés, és két gól… nem rossz!

Az eredmény gyorsan 3-0-ra módosult, és mindössze tizenkét perc telt el a mérkőzésből. Ivan Provorov egy lézeres csuklós lövést lőtt el Jarry mellett Voracek beadására, aki egy újabb kapu előtti kavarodás után alacsonyról a magasba lőtt. Ez egyben Jarry estéjének végét is jelentette, mivel Casey DeSmith a Pittsburgh játékába lépett.

Carter Hart újabb nagyszerű védést mutatott be egy pittsburghi lehetőségnél, miután a játék a másik irányba fordult, de Ivan Provorov büntetést kapott, így a Pittsburgh megkapta az este első emberelőnyét. Ez sokba került, mivel Sidney Crosby egy szokatlan szögből szerzett gólt, amikor a korong alig haladt át a Carter Hart mögötti vonalon. Nem sokat lehetett volna tenni a gól kivédekezése érdekében, de Crosby a liga egyik legjobb hátulról lövő játékosa, és ezt mindig tiszteletben kell tartani, mint veszélyt.

Egy perccel később Brandon Tanev hajtott a hálóba, és egy Jared McCann kipattanó végén a Penguins egy gólra zárkózott. A lendület a két gól után viszonylag gyorsan a Pingvinek javára változott, az egyetlen zavaró tényező egy Kevin Hayes-szabadrúgás volt, amelyben Casey DeSmith hárított.

Öt perccel a harmad vége előtt a Pingvinek újabb emberelőnyös játékra került sor, de a Flyers ezt is hatékonyan tudta kivédekezni. A játékrész egy újabb Penguins-erőfölénnyel zárult, miután Nic Aube-Kubelt keresztbecsapásért kiállították.

Második harmad

A Pittsburgh kezdett erőfölénnyel, de ezt gyorsan elvetették, mivel Kris Letangot horogra akasztásért kiállították, így körülbelül fél percre 4 a 4 elleni játékra került sor. Az ezt követő Flyer-erőjátékban azonban nem tudtak eredményesek lenni.

Mindkét klub gyorsindításos lehetőségeket váltott egymással a speciális játék befejezése után, de mindkét kapus jó védésekkel állta a próbatételeket. A második harmad első felében talán bármelyik csapatnak gólt kellett volna szereznie, de Carter Hart továbbra is élesben játszott, Casey DeSmith pedig jobban állt a Pittsburghnél, mint kollégája, Jarry.

Elvégre egy egyenletes játékrész után a Flyers erőnléti játékba kezdett, miután Mike Mathesont triplázásért kiállították, de nem tudtak betalálni. Ezt követően a két csapat továbbra is cserélgette a lehetőségeket, különösen a Nolan Patrick-vonal volt eredményes.

6:35 perccel a harmad vége előtt a Penguins került emberhátrányba, miután Scott Laughtont szabálytalanságért kiállították. Részben Joel Farabee erős büntetőmunkájának köszönhetően a Flyers sikeresen hárította a Pingvinek támadását. Ettől függetlenül az erőjáték korán véget ért, mivel Jared McCann egy könyöklést (ami szinte biztosan célzott volt) adott Travis Sanheimnek.

A végén nem történt semmi a Flyers erőjátékában, és a játék megnyugodott, mivel a második harmad gól nélkül ért véget.

Carter Hartnak sikerült kihúznia a Flyers-t, amikor védekezésben lemaradtak, mivel összességében közel sem tűntek olyan élesnek, mint az első harmadban.

Harmadik harmad

A Flyers az NHL egyik legjobb harmadik harmadbeli csapata volt 2019-20-ban, és úgy tűnt, hogy ma este is meg tudott felelni ennek.

Előtte Carter Hart nagy védésekkel, a forgalomban átverekedve magát, megőrizte a Flyers egygólos előnyét, utána pedig a harmad feléhez vezető percek eseménytelenül teltek.

A Pittsburgh emberhátrányba került, miután Nic Aube-Kubelt Mike Matheson nagy ütközéséért interferenciáért kiállították, de Carter Hart ismét döntő védéseket hárított. Aube-Kubel végül maga is büntetést kapott, amikor elhagyta a játékteret, a Pittsburgh kispadjának nagy haragját kiváltva.

Noha a Flyers nem szerzett gólt az emberelőnyből, az emberhátrány lejártát követően szinte azonnal gyorsindításba került. Claude Giroux keresztbe passzolt Kevin Hayes-nek, aki a kapu irányába lőtte a korongot, amely végül Travis Konecny-ről a hálóba pattant, ezzel Konecny karrierje első NHL-es kalaptrükkjét szerezte.

A játékrész végére némi nyomás nehezedett a Flyers hálójára, de a Penguins végül nem tudta legyőzni Carter Hartot. Körülbelül két perccel a vége előtt kihúzták a kapusukat, de ez azonnal visszaütött, mivel Oskar Lindblom megszerezte szezonbeli második gólját, és a korongot higgadtan vágta az üres kapuba.

Két nagy válasz

1. Folytatódik-e a mélység?

A mai nap az élvonalbeli tehetségekről szólt. Bár az alsó hatos jól játszott, a Flyers góljait azoktól a srácoktól szerezte, akikre ma este számítani lehetett.

Mindegy, a Flyersnek az a nyilvánvaló erőssége, hogy a felállástól az alulról az alulra való összeszokottsága különösen abban mutatkozik meg, hogy képes hajlítani és nem törni. Különösen a második harmadban (amit Sean Couturier hiánya súlyosbított), a csapat objektíve rosszul játszott, mégis képesek megtalálni a módját annak, hogy kitartsanak.

2. A Farabee-vonal ismét dominálni fog?

Noha ez közel sem látszott annyira a góllövőlistán, a vonal stabilnak tűnt ma este. A vonal nem dominált mondhatni, de Giroux keményen dolgozott, kékgalléros meccset játszott, mivel több asszisztot is jegyzett, Farabee feltűnő volt és jól küzdött, és a korai védelmi hibák ellenére Kevin Hayesnek sikerült talpra állnia és beszállnia a büntetőpárbajba, ahogy mindig is szokott, és szintén jegyzett egy asszisztot.