Minden idők legszorosabb Super Bowljai

2020-ban a szupersztár irányító, Patrick Mahomes ötven év után először vezette Super Bowl-győzelemre a Kansas City Chiefst. 2021-ben visszatér, hogy megmérkőzzön minden idők Super Bowl MVP-je, Tom Brady ellen, aki jelenleg a Tampa Bay Buccaneers irányítója.

2019. február 3-án a New England Patriots legyőzte az L.A. Ramst a Super Bowl LIII-ban. Ezzel a Patriots zsinórban harmadszor nyert Super Bowlt (ezzel a harmadik csapat a történelemben, amelynek ez sikerült), így a Tom Brady-Bill Belichick-korszakban már kilencnél jár – a csapat ezzel bővíti a liga történetének legtöbb Super Bowl-részvételt jelentő rekordját, a győzelem pedig tovább erősíti Belichick edző és a sztárirányító Tom Brady minden idők rekordját. A Patriots most már a Pittsburgh Steelersszel holtversenyben vezeti a Super Bowl-győzelmek rekordját (6), bár a Super Bowl-vereségek tekintetében is ők vezetik a ligát (5).

Noha a Rams és a Patriots között nincs nagy múlt vagy rivalizálás, a csapatoknak volt egy történelmi összecsapásuk: 2002-ben az erősen esélyes Rams utoljára 2002-ben szerepelt Super Bowlban, amikor a másodéves irányító Tom Brady első kezdőévében kikapott.

Megjegyzés: Bár a végeredmény messze elmaradt egymástól, és ezért nem szerepelt a listán, külön kiemeljük a Patriots győzelmét a Super Bowl LI-ben az Atlanta Falcons ellen. A Super Bowl LI volt az eddigi egyetlen olyan Super Bowl, amely hosszabbításba torkollott. A Patriots 25 pontos hátrányt ledolgozva (a Super Bowl történetének legnagyobb visszatérése) a rendes játékidő után egy 75 yardos hajrával megnyerte a mérkőzést.

Jennie Wood& Logan Chamberlain
1. XXV. 2. II. XLVII 3. XLII 4. XXXIX 5. XXXVIII 6. XXXVI 7. V 8. XLVI 9. XLIII 10. XXIII 11. XIII 12. X
XXV New York Giants legyőzte a Buffalo Billst, 20-19, 1990-es szezon 1991. január 27-én a New York Giants nyert, amikor a Buffalo Bills rúgója, Scott Norwood a mérkőzés utolsó másodperceiben kihagyott egy mezőnygólt. Ez volt a Giants második Super Bowl-győzelme, és az eddigi egyetlen olyan Super Bowl, amelyet egy pont döntött el. A mérkőzést az Öbölháború idején játszották, így erős volt a hazafiság érzése, különösen Whitney Houston emlékezetes “The Star-Spangled Banner” című dalának meccs előtti előadásakor. Fotó forrása: AP Photo/Phil Sandlin, Fájl