Pittsburgh Soccer Now

PIAA Class 4A Boys Soccer Final

FINAL: Seneca Valley 2, Neshaminy 1

Match Summary

Még egyszer a Seneca Valley nem mutatott pánikot, amikor a mérkőzés elején hátrányba került.

Zach LaValle 36 másodperccel a második hosszabbításban szerzett góljával a Raiders 2-1-es győzelmet aratott a Neshaminy felett szombat este a PIAA Class 4A fiú labdarúgó döntőben a Hersheypark Stadionban.

Ez volt George Williams és a Seneca Valley labdarúgó programjának – ahol eddig 305 mérkőzést nyertek – első PIAA bajnoki győzelme.

Luke Simpson asszisztált a győztes gólhoz, amely egy bal oldali bedobásból született, nagyjából 10 méterre a kaputól. LaValle a labdát a bal kapufán belülre fejelte a Neshaminy kapusa, Logan Gildea mellett.

A Raiders (17-1-1) – akárcsak két héttel ezelőtt a WPIAL bajnoki mérkőzésen – hátulról üvöltött.

Jose Rivera góljával az első félidő elején 1-0-ra vezetett a Neshaminy.

A Neshaminy (13-2-2), az I. kerület bajnoka, 10 másodperccel a félidő vége előtt súlyos veszteséget szenvedett, amikor a kezdő kapus Trevor Rush csípősérüléssel hagyta el a játékot. Nem tért vissza. Rush öt védést mutatott be, mielőtt távozott.

A tartalékja, Logan Gildea stabil teljesítményt nyújtott, és egyik Raiders-gólnál sem lehetett hibázni.

A Raiders az 50. percben szerezte meg az egyenlítő találatot, amikor Nathan Eastgate – egy LaValle-tól kapott labda után.

Eastgate felső lécről leadott találata kiegyenlítette a mérkőzést, és egy kemény, kiélezett csatát indított el a mérkőzés hátralévő részében, amely a második hosszabbításban is folytatódott.

És ekkor LaValle lövése utat talált a hálóba.

“Pedagógusként, edzőként az ember azért vág bele ebbe, hogy segítsen a diákoknak tanulni és jobbá válni” – mondta Willams a Pittsburgh Tribune-Review-nak a mérkőzés után. “Az elégedettség nagy része éppen ebből fakad. Látni egy csapatot a szezon elején. Elkezdeni velük, dolgozni a dolgokon, és látni, ahogy egyre jobbak és jobbak és jobbak és jobbak lesznek.”

“Látni őket, különösen egy ilyen nagyszerű csapatot, mint ez, ilyen sikereket elérni, és tudni, hogy remélhetőleg segítettem valamilyen kis mértékben, ez a legelégedettebb dolog. Tényleg az.”

Napi frissítések

93′ – Nagy esélye van az SV-nek. Jó passzjátékból Nathan Eastgate lövésre készül. Megpróbálta bepörgetni, de laposan találta el, így messze ment.

89′ – Jose Riverát szabálytalannak ítélték. Pedig nem volt..

80′ – Rendben, megkezdődött az első OT. Még 1 gól van hátra ebben a szezonban, ki szerzi meg? Vagy megyünk a PK-ra…

74′ – Mason Baldwin az SV-nél sárga lapot kapott.

62′ – Gavin Rowan most sárga lapot kapott, mert hátulról belelökött egy játékost a kapusba.

59′ – Gavin Rowan ellen szabálytalanságot ítéltek. A játékos, akit megütött, majdnem fejbe rúgta. Nem igazán értem, hogy a játékvezető mit fújt.

50′ – A SENECA VALLEY TISZTÍT!!! Zack Lavalle a baloldalon keresztbe adja a labdát, Nathan Eastgate pedig befejezi! Eastgate 15. gólja a szezonban és Lavalle 8. asszisztja.

47′ – A Seneca Valley a meccs eddigi legjobb passzaival. 50/50 labdákat is nyernek.

41′ – Úgy tűnik, hogy a Neshaminy kapusa, Trevor Rush már kiesett. Lehet, hogy csípősérülése van.

40′ – Elkezdődött a második félidő. Az utolsó futballmeccs itt Hersheyben, PA-ban. Az év utolsó meccse…

38′ – Lou Salmi egy nagy szereléssel. Megakadályozta a Seneca Valley 2 az 1 elleni játékát.

35′ – A Seneca Valley eddig 7 szabálytalanságot követett el. Emlékeim szerint legalább 6 a saját zónájukban történt. Nem adhatnak fel ennyi előkészítést.

25′ – Trevor Rush a Neshaminy kapusa drop rúgja a labdát, amikor büntetőt rúg. Ritkán látni középiskolás játékosokat ilyet. Sok gyakorlás kell ahhoz, hogy ezt következetesen jól csinálja.

15′ – A Seneca Valley elég sok cserét csinál. Mély kispadjuk van. A Neshaminy tartja a nyomást.

8′ – GÓL a NESHAMINY-nak!!! Manny Weagba a jobb oldalon haladva Jose Riverába passzolt. Rivera levette a ziccert, ami szerencsésen megpattant egy védőről és bejutott. Az elődöntőben is betalált. Csak egy újonc.

Mérkőzésnapi frissítések

Nézzen vissza ide a mérkőzésről szóló frissítésekért, amint elkezdődik.

Mérkőzéselőzetes

George Williams sok nagy meccset nyert már edzői pályafutása során. Sőt, idén elérte a lenyűgöző mérföldkövet, a 300 győzelmet a Seneca Valley edzőjeként. De az egyetlen győzelem, ami eddig elkerülte, az az, hogy hazahozza a PIAA bajnoki címét Hershey-ből.

Öt év alatt másodszor vezeti Williams a Seneca Valley-t az állami döntőbe Öt évvel ezelőtt a Raiders kikapott a Central Bucks Easttől.

A Seneca Valley múzsája ebben a szezonban a számokban rejlő erő – mivel Williams rendszeresen 20 játékost váltogat a felállásban.

A Seneca Valley-t figyelve az ellenfél edzői megjegyezték, hogy amikor egyszerre négy-öt játékost cserélnek be és ki, akkor alig van visszaesés.

Tökéletes példa arra, hogy az SV kispadja mennyit számít: a WPIAL elődöntő mérkőzés elején, a 3. szakasz bajnoka, a Norwin ellen 1-0-s hátrányba kerültek egy büntetőből szerzett gól után.

A Seneca Valley számára ez nem jelentett problémát. Bevezettek egy cserehullámot, ami segített megfordítani a mérkőzés lendületét.

Még 10 percen belül kétszer is betalált a Seneca. Luke Simpson találatával kiegyenlítettek, majd a 23. percben Nathan Prex technikai befejezésével a kapu széléről megszerezték a vezetést. Ben Marquardt mindkét gólhoz asszisztokkal járult hozzá a kispadról érkező játékos.

A második félidőben végül még három gólt szereztek, és meggyőző, 5-1-es győzelemre fárasztották a Norwint.

Amint a legtöbb csapat, amelyik idáig eljutott, a megfelelő időben játszotta a legjobb futballját. Egy egymás utáni szakasz 1-4A szekcióbeli mérkőzés óta: a North Allegheny elleni 1-1-es döntetlen szeptember 22-én és a Butler elleni 2-1-es vereség két nappal később, zsinórban 13 győzelmet arattak.

Egy olyan csapat esetében, ahol nagyszerű az egyensúly a végzős vezetők és az alsóbb évesek között, egy szuper másodéves, Beaux Lizewski volt az, aki a legnagyobb gólokat produkálta. Lizewski kalaptrükkje, köztük a dupla hosszabbításban elért győztes találat, a Seneca Valley-t a Peters Township elleni WPIAL bajnoki győzelemhez juttatta.

A Beaux-t is bevetve: Seneca Valley Retakes Boys 4A Title on Sophomore’s OT Strike

A november 7-én megnyert WPIAL bajnoki cím óta a Seneca Valley 6-0-ra legyőzte a State College-t és 1-0-ra a Cumberland Valley-t, így sokak hozzájárulásával jutott Hersheybe. Az idősebb Zach LaValle két góllal állt az élen a State College elleni PIAA negyeddöntőben, míg a junior Nathan Prex az elődöntő egyetlen gólját szerezte a Raiders 1-0-s győzelmében a Cumberland Valley ellen.

A Seneca Valley most a Neshaminy ellen néz szembe az utolsó kihívással, amely a PIAA elődöntőben hosszabbításban 2-1-re legyőzte az Emmaust.

A Neshaminy számára 26 év után ez az első PIAA bajnoki mérkőzés. 1996-ban 1-1-es döntetlent játszottak a Bethel Parkkal, és társbajnokok lettek. Ez még azelőtt volt, hogy az állam büntetőrúgásokat alkalmazott a hosszabbítás utáni döntetlenek eldöntésére. A Neshaminy eddig háromszor nyert PIAA bajnoki címet (1982, 1984, 1994).

A Neshaminy az 1. kerületi bajnokság 7. helyezettjeként jutott be a rájátszásba. Azonban a megfelelő időben felpörögtek, legyőzték a 10. Great Valley-t, a 15. Pennsbury-t, a 6. North Penn-t és végül a 12. Pennridge-et a kerületi döntőben.

Amikor megérkeztek a PIAA’s-ba, abban a szerencsében volt részük, hogy egészen az elődöntőig szabadkártyát kaptak. Kedden a Neshaminy hosszabbításban legyőzte az Emmaust, így bejutott a döntőbe. Az újonc A.J. Rivera valamivel több mint 15 perccel a második félidő vége előtt egyenlített, a junior Connor Steele pedig belefúrta a győztes gólt, pályafutása első gólját.”

A Neshaminynak lehet, hogy a kerületi döntő megnyerése és a PIAA elődöntője között több idő telt el, de most egy olyan csapattal kell szembenézniük, amely próbára teszi a játékerejüket, különösen a mérkőzés végén. Minden eddigi ellenfél, aki a Seneca Valley ellen lépett pályára az utószezonban, még a Peters Twp is, amely 3-1-es előnyt épített ki a WPIAL döntőben, 80 perc után elszállt.

A Seneca Valley képes még egy ellenfelet felülmúlni?