Flyers 5, Penguins 2: Je to svět Travise Konecnyho, jen v něm žijeme

Flyers chtěli v sobotu večer odvést dva body ze dvou na začátku zápasu s Pittsburghem. Po vynikajícím vítězství na úvod sezóny postavil Alain Vigneault pro toto klání nezměněnou sestavu.

První třetina

Penguins měli v prvních minutách první třetiny lepší průběh hry, vyslali několik střel na Cartera Harta a vytvořili si prostor v útočném pásmu. Bez ohledu na to oběma týmům chvíli trvalo, než se skutečně rozjely, což se dalo očekávat, když jsou tak brzy v nezvyklé sezóně s omezeným tréninkovým kempem.

Když se to však podařilo, Pittsburgh se jako první dostal do hry a během šesti minut hry nenechal Flyers ani jednu střelu na branku. Také udeřili, Brandon Tanev nechal Ivana Provorova ve výhodě kyčle a Sam Lafferty položil vysoký hit na Scotta Laughtona, což způsobilo odvetu Oskara Lindbloma.

Krátce poté v chaosu, který vznikl z fyzického napadání, si Flyers zahrají přesilovku, protože Pittsburghu bylo odpískáno příliš mnoho mužů na ledě. Z toho se na několik vteřin stala krátká výhoda 5 na 3, protože Claude Giroux byl podražen, a v následné přesilovce poté našel Travis Konecny zadní mantinel po přihrávce Jakea Voráčka. Konecny byl u vzdálenější tyče téměř nehlídaný Tristanem Jarrym a snadno skóroval do odkryté branky. Byla to první střela Flyers na branku a Flyers ji využili!

Krátce poté Carter Hart fantasticky zastavil Evana Rodriguese při přečíslení dva na jednoho a Flyers při přechodu do útoku zdvojnásobili své vedení. Kolem brankoviště Tristana Jarryho byl při protiútoku Flyers velký provoz a nakonec Travis Konecny uprostřed skrumáže zasekl puk a vstřelil svůj druhý gól v zápase. Čtyři střely a dva góly… to není špatné!

Za pouhých dvanáct minut hry to bylo rychle 3:0. Ivan Provorov vypustil laserovou střelu zápěstím za Jarryho po Voráčkově přihrávce, která šla nízko nahoru po další skrumáži před brankou. To by také znamenalo konec Jarryho večera, protože do hry za Pittsburgh nastoupil Casey DeSmith.

Carter Hart by po otočení hry na druhou stranu předvedl další skvělý zákrok při šanci Pittsburghu, ale Ivan Provorov by šel na trestnou a Pittsburgh by si zahrál první přesilovku večera. To se ukázalo jako nákladné, protože Sidney Crosby v přerušené hře skóroval bekhendem z podivného úhlu, když puk sotva přešel čáru za Carterem Hartem. Proti gólu se toho moc udělat nedalo, ale Crosby má jednu z nejlepších bekhendových střel v lize a je třeba ji vždy respektovat jako hrozbu.

O minutu později najížděl na branku Brandon Tanev, který se dostal k dorážce Jareda McCanna a dostal Penguins do vedení. Po těchto dvou gólech se poměrně rychle přesunulo tempo hry na stranu Tučňáků, přičemž jediným narušitelem tohoto stavu byl brejk Kevina Hayese, v němž ho odmítl Casey DeSmith.

Pět minut před koncem třetiny se Tučňáci dočkali další přesilové hry, ale Flyers ji dokázali efektivně zlikvidovat. Třetina skončí další přesilovkou Penguins poté, co byl Nic Aube-Kubel vyloučen za krosček.

Druhá třetina

Pittsburgh začal přesilovkou, ale rychle ji zahodil, protože Kris Letang byl vyloučen za hákování a hra se zhruba na půl minuty přesunula do hry 4 na 4. V závěru třetiny si Flyers zahráli další přesilovku. V následné přesilové hře však Flyers nedokázali proměnit.

Po skončení přesilové hry si oba kluby vyměnily šance na rychlé brejky, ale oba brankáři obstáli v testech s dobrými zákroky. V první polovině druhé třetiny měl možná některý z týmů skórovat, ale Carter Hart se i nadále prezentoval ostrými zákroky a Casey DeSmith si počínal za Pittsburgh lépe než jeho protějšek Jarry.

Nakonec se po úseku hry ve vyrovnaném počtu hráčů dostali Flyers k přesilové hře poté, co byl Mike Matheson vyloučen za podražení, ale skórovat se jim nepodařilo. Poté si oba týmy nadále vyměňovaly šance, přičemž se dařilo zejména formaci Nolana Patricka.

V čase 6:35 do konce třetiny si Penguins zahrají přesilovou hru, protože Scott Laughton byl odsouzen za sekání. Zčásti i díky silnému oslabení Joela Farabeeho se Flyers podařilo Tučňákům úspěšně zabránit. Bez ohledu na to však přesilovka skončila předčasně kvůli nepovolenému loktu (který byl téměř jistě cílený) Jareda McCanna na Travise Sanheima.

Nakonec se v přesilovce Flyers nic nedělo a hra se uklidnila, protože druhá třetina skončila bez branek.

Carter Hart dokázal zachránit Flyers, když zaostávali v defenzivě, protože celkově nepůsobili zdaleka tak ostře jako v první třetině.

Třetí třetina

Letci byli v sezóně 2019-20 jedním z nejlepších týmů v NHL ve třetí třetině a vypadalo to, že tomu dostojí i dnes večer.

Na začátku třetiny předvedl velké zákroky Carter Hart, který se probojoval skrz provoz a udržel jednogólový náskok Flyers, a poté už byly minuty do poloviny třetiny klidné.

Pittsburgh si zahraje přesilovku poté, co byl Nic Aube-Kubel odpískán za zákrok na Mika Mathesona, ale to se mu nepodařilo, protože Carter Hart opět předvedl důležité zákroky. Aube-Kubel nakonec sám vyfasoval trest, když opouštěl trestnou lavici, což vyvolalo hněv hráčské lavice Pittsburghu.

Přestože Flyers v přesilové hře neskórovali, ocitli se v rychlém brejku téměř ihned po vypršení početní výhody. Claude Giroux přihrál křížem na Kevina Hayese, který vypálil směrem na branku a nakonec se puk od Travise Konecnyho odrazil do sítě, čímž Konecny dosáhl svého prvního hattricku v kariéře v NHL.

Trénink se dohrával s určitým tlakem na branku Flyers, ale nakonec se Penguins nepodařilo překonat Cartera Harta. Zhruba dvě minuty před koncem zápasu stáhli svého brankáře, ale to se jim okamžitě vymstilo, protože Oskar Lindblom vstřelil svůj druhý gól v sezóně a v klidu zasunul puk do prázdné branky.

Dvě velké odpovědi

1. Bude se i nadále dařit hloubce týmu?

Dnešní den byl především o talentu na vrcholu tabulky. Přestože spodní šestka hrála dobře, skórovali ti, od kterých byste to dnes čekali.

Bez ohledu na to, že schopnost Flyers sehrát se od začátku do konce sestavy je zřejmou silnou stránkou, která se projevuje zejména v tom, že se umí ohnout a ne zlomit. Zejména ve druhé třetině (umocněné absencí Seana Couturiera) hrál tým objektivně špatně, ale přesto dokáže najít způsob, jak vytrvat.

2. Bude opět dominovat Farabeeho formace

Ačkoli to na výsledkové listině nebylo zdaleka tolik vidět, vypadala dnes tato formace solidně. Lajna sice nedominovala, jak se říká, ale Giroux odehrál pracovitý zápas od modré, když si připsal několik asistencí, Farabee byl vidět a dobře bojoval a Kevin Hayes se navzdory počátečním chybám v obraně dokázal vzpamatovat a jako vždy se zapojit do oslabení a také si připsal asistenci.