Finále PIAA Class 4A Boys Soccer

FINÁLE: Seneca Valley 2, Neshaminy 1

Shrnutí zápasu

Seneca Valley opět nepanikařila, když na začátku zápasu prohrávala.

Zach LaValle skóroval 36 sekund před koncem druhého prodloužení a zajistil Jezdcům vítězství 2:1 nad Neshaminy v sobotu večer ve finále chlapeckého fotbalu třídy PIAA 4A na stadionu Hersheypark.

Jednalo se o vůbec první vítězství v soutěži PIAA pro George Williamse a fotbalový program týmu Seneca Valley – ten má na svém kontě 305 vítězných zápasů.

Luke Simpson asistoval u vítězné branky, která padla po vhazování od levé postranní čáry zhruba 10 metrů od branky. LaValle usměrnil míč k levé tyči za brankáře Neshaminy Logana Gildea.

Raiders (17-1-1) stejně jako před dvěma týdny v mistrovském utkání WPIAL – zařvali zezadu.

Gól Josého Rivery na začátku prvního poločasu zajistil Neshaminy vedení 1:0.

Neshaminy (13-2-2), mistr okresu I, utrpělo deset vteřin před koncem poločasu velkou ztrátu, když základní brankář Trevor Rush opustil zápas se zraněním kyčle. Do hry se již nevrátil. Rush si před svým odchodem připsal pět zákroků.

Jeho náhradník Logan Gildea odvedl solidní výkon a nemohl chybovat ani při jednom z gólů Raiders.

Raiders se dočkali vyrovnání v 50. minutě, kdy Nathan Eastgate – po obdržení míče od LaValleho.

Eastgate špičkovým zásahem vyrovnal stav utkání a odstartoval tvrdou a napínavou bitvu po zbytek zápasu, která se přenesla až do druhého prodloužení.

A tehdy si LaValleho střela našla cestu do sítě.

„Jako pedagog, jako trenér, do toho jdete s tím, že chcete pomoci studentům učit se a zlepšovat se,“ řekl Willams po zápase pro Pittsburgh Tribune-Review. „Velká část uspokojení je právě v tom. Vidět tým na začátku sezóny. Začít s nimi, pracovat na různých věcech a vidět, jak se zlepšují a zlepšují a zlepšují a zlepšují.“

„Vidět je, zvláště takovou skvělou skupinu kluků, zažívat takové úspěchy a vědět, že jsem jim snad nějakým malým způsobem pomohl, je to největší uspokojení. To opravdu je.“

Aktuality ze dne zápasu

93′ – Velká šance pro SV. Dobrou přihrávkou se ke střele dostává Nathan Eastgate. Snažil se ji stočit, ale trefil ji naplocho, takže šla mimo.

89′ – Jose Riverovi odpískán ofsajd. Ale nebyl..

80′ – Dobře, začalo první prodloužení. Do konce sezóny zbývá ještě 1 gól, kdo ho dostane? Nebo půjdeme na PK…

74′ – Mason Baldwin na SV dostává žlutou kartu.

62′ – Gavin Rowan nyní dostává žlutou kartu za strčení hráče do zad do brankáře.

59′ – Faul na Gavina Rowana. Hráč, kterého porazil, ho málem kopl do hlavy. Nejsem si úplně jistý, co tam rozhodčí pískal.

50′ – SENECA VALLEY vyrovnává!!! Zack Lavalle z levé strany přebíhá míč a Nathan Eastgate s přehledem zakončuje! Patnáctý gól Eastgatea v sezóně a osmá asistence Lavalleho.

47′ – Seneca Valley s jednou z nejlepších přihrávek v tomto zápase. Vyhrávají i míče 50/50.

41′ – Zdá se, že brankář Neshaminy Trevor Rush je nyní mimo hru. Možná má zranění kyčle.

40′ – Probíhá druhý poločas. Poslední fotbalový zápas zde v Hershey, PA. Poslední zápas roku…

38′ – Lou Salmi s velkým zákrokem. Zastavil akci Seneca Valley 2 na 1.

35′ – Seneca Valley má zatím 7 faulů. Minimálně 6 z nich se podle mé paměti odehrálo v jejich vlastním pásmu. Nemohou dát tolik setbolů.

25′ – Trevor Rush brankář Neshaminy drop kick míč, když vypíchne. Málokdy se vidí, že by to hráči na střední škole dělali. Chce to hodně tréninku, aby to dělal konzistentně dobře.

15′ – Seneca Valley dělá poměrně málo náhradníků. Mají hlubokou lavičku. Neshaminy pokračuje v tlaku.

8′ – Gól pro NESHAMINY!! Manny Weagba postupující po pravé straně přihrál do běhu Josému Riverovi. Rivera si vzal shut, který se se štěstím odrazil od obránce a dostal se do branky. Skóroval i v semifinále. Pouze nováček.

Aktualizace v den zápasu

Sledujte zde aktuální informace o zápase, jakmile začne.

Přehled zápasu

George Williams ve své trenérské kariéře vyhrál mnoho velkých zápasů. V letošním roce totiž dosáhl úctyhodného milníku 300 vítězství jako trenér týmu Seneca Valley. Ale jediné vítězství, které mu dosud unikalo, je přivézt z Hershey titul PIAA.

Podruhé za posledních pět let vede Williams Seneca Valley do státního finále Před pěti lety Raiders prohráli s Central Bucks East.

Mojo Seneca Valley v této sezóně je síla v počtu hráčů – Williams totiž pravidelně střídá 20 hráčů v sestavě.

Při sledování Seneka Valley si trenéři soupeřů všimli, že když střídají a vyřazují čtyři nebo pět hráčů najednou, dochází jen k malému poklesu.

Příkladem toho, jak lavička SV dokáže udělat rozdíl, byl začátek semifinálového zápasu WPIAL proti vítězi Section 3 Norwin, kdy po gólu z pokutového kopu brzy prohrávali 1:0.

To pro Seneka Valley nebyl problém. Nasadili vlnu náhradníků, kteří pomohli otočit vývoj zápasu.

Jen tak během deseti minut Seneca dvakrát skórovala. Zásah Luka Simpsona vyrovnal stav utkání a poté je ve 23. minutě dostal do vedení technickým zakončením z hranice brankoviště Nathan Prex. Na obou gólech, které vstřelili hráči přicházející z lavičky, se asistencí podílel Ben Marquardt.

Ve druhém poločase nakonec vstřelili další tři branky a unavili Norwin na cestě za přesvědčivým vítězstvím 5:1.

Stejně jako u většiny týmů, které se dostaly do této fáze, hráli svůj nejlepší fotbal v pravý čas. Od série zápasů v sekci 1-4A: remízy 1:1 s North Allegheny 22. září a prohry 2:1 s Butlerem o dva dny později, vyhráli 13 zápasů v řadě.

Pro tým, který má skvěle vyvážené vedení starších hráčů a přispěvatelů z nižších ročníků, to byl super druhoročák Beaux Lizewski, který vyprodukoval některé z největších gólů. Lizewskiho hattrick, včetně vítězného gólu ve dvojnásobném prodloužení, pozvedl Seneca Valley v zápase o titul WPIAL nad Peters Township.

Putting a Beaux on It: Seneca Valley získala titul v kategorii chlapců 4A díky trefě druhého hráče v prodloužení

Od 7. listopadu, kdy Seneca Valley získala titul WPIAL, porazila State College 6:0 a Cumberland Valley 1:0 a s přispěním mnoha hráčů se dostala do Hershey. Starší Zach LaValle vedl dvěma góly čtvrtfinále PIAA nad State College, zatímco mladší Nathan Prex vstřelil jediný gól semifinálového zápasu při výhře Raiders nad Cumberland Valley 1:0.

Nyní čeká Seneca Valley poslední výzva proti Neshaminy, které v semifinále PIAA porazilo Emmaus 2:1 v prodloužení.

Pro Neshaminy je to první zápas o titul PIAA po 26 letech. V roce 1996 remizovala s Bethel Parkem 1:1 a byla vyhlášena spolušampionem. Bylo to v době, kdy stát ještě nepoužíval pokutové kopy, které rozhodovaly o remíze po prodloužení. Neshaminy získalo titul PIAA třikrát (1982, 1984, 1994).

Neshaminy vstupovalo do play-off jako nasazená sedmička v turnaji District 1. V roce 2002 získalo titul PIAA třikrát. V pravý čas se však vyhecovali a v okresním finále porazili Great Valley č. 10, Pennsbury č. 15, North Penn č. 6 a nakonec Pennridge č. 12.

Po příjezdu do PIAA měli to štěstí, že se probojovali až do semifinále. V úterý Neshaminy porazilo Emmaus v prodloužení a postoupilo do finále. Čerstvý hráč A. J. Rivera vyrovnal něco málo přes 15 minut před koncem druhého poločasu a vítězný gól, svůj první v kariéře, vsítil mladší Connor Steele.

Neshaminy sice měly mezi vítězstvím v okresním finále a zápasem v semifinále PIAA volno navíc, ale nyní je čeká tým, který prověří jejich odolnost, zejména v závěru zápasu. Všichni dosavadní soupeři, kteří si to se Seneca Valley rozdali po sezóně, dokonce i Peters Twp, který si ve finále WPIAL vybudoval vedení 3:1, po 80 minutách zvadli.

Dokáže Seneca Valley přečkat ještě jednoho soupeře?