Landon Donovan’s soccer team forfeits after 2nd slur in as many weeks

W tym 4 marca, 2020, file photo San Diego Loyal trener Landon Donovan, left, siada obok asystentów trenera Nate Miller, center, i Carrie Taylor podczas scrimmage w Chula Vista, Calif. Tuż przed przerwą w środę, 30 września 2020 roku, z San Diego prowadząc 3-1, ekspansja Donovan’s Loyal wyszedł z boiska i przepadł ich USL drugiej ligi mecz po otwartym gejem pomocnik Collin Martin rzekomo został nazwany homofobiczne obelgi przez gracza Phoenix. (AP Photo / Gregory Bull, File)

SAN DIEGO – Gracze San Diego Loyal i Phoenix Rising planowali przerwać swój mecz piłkarski USL drugiej dywizji w 71. minucie i trzymać w górze znak, który powiedział: „Będę mówić. I will act.”

Nigdy nie doszło do tego punktu.

Tuż przed połową środowej nocy, z San Diego prowadząc 3-1, trener Landon Donovan’s ekspansji Loyal chodził z pola i przepadł ich mecz po otwartym gejem pomocnik Collin Martin rzekomo został nazwany homofobiczne obelgi przez gracza Phoenix.

To przyszedł tydzień po Loyal poprosił o przepadek ich 1-1 remis w Los Angeles Galaxy II, ponieważ San Diego’s Elijah Martin został nazwany rasowym obelgą w 71. minucie.

Donovan powiedział, że nie ma sensu czekać aż do środowego meczu, aby podjąć działania, a nawet dostać się do 71. minuty i utrzymać znak.

„Jeśli mamy zamiar to powiedzieć, a jeśli mamy zamiar nosić opaski,” Donovan powiedział czwartek, „i mamy zamiar nosić tęczowe kolory w czerwcu i BLM opaski i klękać przed grami, to świetnie. Ale kiedy nadejdzie prawdziwy moment i nie będziemy działać, wtedy wszyscy jesteśmy współwinni.”

Gdyby Lojalni kontynuowali środowy mecz i wygrali, była spora szansa, że awansowaliby do playoffów.

Teraz, ich sezon jest skończony.

Donovan, były zawodnik Redlands East Valley High, MLS i gwiazda reprezentacji USA, powiedział, że to „niepokojące, że stało się to dwa razy w ciągu ostatnich tygodni. Przy okazji, ile razy zdarzyło się, że ktoś czegoś nie powiedział?” powiedział.

„Wiem, że jest sentyment, że 'Och, to tylko słowo, to nie jest wielka sprawa’,” dodał Donovan. „Ale moim problemem jest to, że siedziałem w szatni ostatniej nocy i patrzyłem na Collina Martina z głową w dłoniach przez 30 minut, mam na myśli, naprawdę złamane serce przez to wszystko.

„Zapomnij o, tak, obelga, tak, jak wszyscy zareagowali. Musisz pamiętać, że on też czuje się źle, bo teraz odpuściliśmy mecz z powodu czegoś, co mu się przytrafiło. On chce grać. Gra najlepszy futbol w swoim życiu. Z tego powodu też czuje się źle. On nic nie zrobił. To jest prawdziwe ludzkie życie, które jest pod wpływem.

„Więc powiedzieć: 'To tylko słowo, zajmij się tym,’ lub 'To nie ma znaczenia, to część gry,’ to jest po prostu nie do przyjęcia.”

Donovan powiedział, że czuł, iż zejście z boiska miało większy wpływ niż pokonanie Phoenix na tablicy wyników.

„Problem polega na tym, że jedynym sposobem na wprowadzenie zmian jest zrobienie czegoś drastycznego,” powiedział.

Lojalni powiedzieli w oświadczeniu, że gracze i trenerzy słyszeli obelgi, ale sędziowie meczowi nic z tym nie zrobili.

Kiedy Lojalni wznowili grę w lipcu po pandemii, zawodnicy nosili koszulki z napisem „Black Lives Matter” na plecach.

Donovan nie był pewny, czy biuro ligi podejmie jakiekolwiek działania i powiedział, że nie obchodzi go, czy jakiekolwiek zostaną podjęte.

„Nie. Nie w najmniejszym stopniu”, powiedział.

USL powiedział w oświadczeniu, że bada to, co się stało i że „obraźliwy język każdego rodzaju nie ma absolutnie żadnego miejsca w naszym społeczeństwie i nie będzie tolerowany w meczach USL.”

Liga powiedziała również, że każdy właściciel, dyrektor wykonawczy, gracz i członek personelu przejdzie kompleksowe szkolenie w zakresie wrażliwości przed sezonem 2021, i że współpracuje ze stowarzyszeniem graczy i USL Black Players Association, aby wdrożyć bardziej surowe kary dla każdego, kto został uznany za osobę, która użyła foul i obraźliwego języka.