Każda karta ma 1 z 3 kolorów (zielony, fioletowy, czerwony), 1 z 3 liczb (1-kształtna, 2-kształtna, 3-kształtna), 1 z 3 odcieni (wypełniona, obrysowana, zacieniona), 1 z 3 symboli (owale, kwadraty, romby).

Przedmiotem gry jest rozpoznanie ZESTAWU 3 kart spośród 12 kart ułożonych zakryte na stole. Każda karta ma cztery cechy, które mogą się różnić w następujący sposób:

Zestaw składa się z 3 kart, w których każda z cech kart, patrząc po kolei, jest taka sama na każdej karcie, lub jest inna na każdej karcie. Wszystkie cechy muszą oddzielnie spełniać tę regułę.

Innymi słowy: kształt musi być albo taki sam na wszystkich 3 kartach, albo inny na każdej z 3 kart; kolor musi być albo taki sam na wszystkich 3 kartach, albo inny na każdej z 3, itd. S

Szybkie sprawdzenie – Czy to jest zestaw

Jeśli 2 karty są takie same, a 1 karta różni się jakąkolwiek cechą, to nie jest to zestaw. Na przykład, jeśli 2 są czerwone, a 1 jest fioletowa, to nie jest to SET. Zestaw musi być albo taki sam albo różny w każdej indywidualnej cesze.

Łatwy start

Dla szybkiego wprowadzenia, zacznij od małej talii (tylko stałe symbole). To eliminuje jedną cechę, cieniowanie. Kiedy już będziesz w stanie szybko zobaczyć SET podczas gry w wersji z 3 cechami, potasuj dwie talie razem, aby zagrać w pełną grę.

Gra

Rozdający tasuje karty i kładzie 12 zakrytych na stole (w prostokącie) tak, aby były widoczne dla wszystkich.

Gracze usuwają SETy po 3 karty z dowolnego miejsca na stole. Każdy SET jest sprawdzany przez pozostałych graczy.

Jeśli jest poprawny, SET jest zatrzymywany przez gracza za jeden punkt, a krupier wymienia 3 karty na 3 z talii. Gracz musi wywołać SET przed dobraniem kart.

Nie ma tur, pierwszy gracz, który wywoła SET, przejmuje kontrolę nad planszą. Po wywołaniu SET-a żaden inny gracz nie może podnieść kart, dopóki on nie skończy.

SET musi być podniesiony w ciągu kilku sekund po wywołaniu. Jeśli gracz wywoła SET i nie ma go, lub jeśli SET jest nieprawidłowy, traci jeden punkt, a 3 karty są zwracane na stół. Jeśli wszyscy gracze zgadzają się, że w 12 kartach nie ma SETa, 3 kolejne karty są kładzione zakryte na stole.

Te 3 karty nie są wymieniane, gdy zostanie znaleziony następny SET, zmniejszając liczbę kart z powrotem do 12.

Uwaga: Istnieje ~ 33:1 prawdopodobieństwo, że SET jest obecny na 12 kartach i ~ 2500:1 prawdopodobieństwo, gdy na stole znajduje się 15 kart.

Koniec gry

Gra toczy się do wyczerpania talii. Na koniec gry mogą pozostać karty, które nie tworzą SETa. Następnie podliczana jest liczba SET-ów posiadanych przez każdego z graczy. Za każdy SET przyznawany jest jeden punkt.

Gracz z najwyższym wynikiem wygrywa.

Jeśli chcesz dłuższej gry, rozdanie przechodzi na osobę po lewej stronie rozdającego, a gra jest wznawiana z przetasowaniem talii.

Gdy wszyscy gracze rozdadzą karty, gra się kończy. Gracz z najwyższym ogólnym wynikiem wygrywa.

Solo

Podczas gry w pasjansa, jeśli gracz nie znajdzie Seta, odkładane są 3 kolejne karty z karą jednego Seta. Aby wygrać grę, gracz musi usunąć tę karę, znajdując SET na stole z ostatnich 12 kart.